Aula Leopoldyńska

Christian Danowicz - solista i prowadzący

G. Holst
– Suita St. Paul Op.29/2
P. Sarasate
– Zigeunerweisen Op.20
P. Czajkowski
– Sekstet smyczkowy Souvenir de Florence Op.70

 

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Koncert Walentynkowy

Krzysztof Jakowicz – skrzypce
Zespół Kameleon

„Milośnie i filmowo“

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic – dyrygent
Agata Zubel – sopran

Jan Sibelius - Suite characteristique op.100
Jan Sibelius – Humoreski, nr 3 i 4
Benjamin Britten – Illuminations Op.18
Witold Lutosławski - Preludes and Fugue for 13 solostrings
 

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Arne Balk-Moeller – dyrygent i solista

Edvard Grieg – Kwartet Smyczkowy nr 1 g-moll Op.27
Aulis Sallinen – III Kwartet Smyczkowy Op.19  – arr na smyczki
        Aspekteja Peltoniemen Hintriikin
Johan Severin Svendsen - Romance na skrzypce i smyczki
Rued Langgaard - Upaaagtede Morgenstjerner z Symfonii nr 14
 

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic – dyrygent
Christopher Hinterhuber - pianista

Ludwig van Beethoven – Koncert fortepianowy nr 3 c-moll Op.37
„    „             - Symfonia nr 1 C-dur Op.21

Sala Koncertowa im. J. Kaczmarka Radio Wrocław
IV Muzyczny Festiwal Pokoleń im. E. Kajdasza

Piotr Kajdasz – dyrygent
Soliści tba
Chór Cantores Minores Wartislavienses

W.A. Mozart - Missa in Honorem Santissime Trinitatis nr 5 C-dur KV 167
Franz Josef Haydn - Missa Sanctae Caeciliae  C-dur Hob. XXII/5

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic – solista i dyrygent
Agata Zubel – sopran
 
Maciej Małecki - Rondo-krakowiak

J. Strauss    Diplomatenpolka
L. Berio    Folk Songs
J. Strauss    Konkurrenzen Walzer Op.276
G. Gershwin    Short Story na skrzypce solo i ork.
J. Hellmersberger    Romance na 4 skrzypiec
J. Brahms    Trzy Tańce węgierskie nr 6, 7, 5
J. Strauss    Seid umschlungen Walzer Op.443

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic - dyrygent
Gośka Isphording - klawesyn

Giovanni Pierluigi Pergolesi - Concertino in G for strings and bc
Hanna Kulenty - GG Harpsichord Concerto
***
Franz Schreker - Intermezzo and Scherzo na or. smyczkową
Leos Janáček - Kreutzersonate – kwartet smczykowy nr 1 arr. R. Tognetti
 

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Andrzej Kosendiak - dyrygent
soliści - m.in. Chrisitan Danowicz i Marcin Misiak
muzycy LEOPOLDINUM

program tba

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Christian Danowicz – prowadzący
Jeremy Vannereau – bandoneon
Eric Franceries - gitara

Heitor Villa-lobos        Bachianas Brasileiras nr 9
Preludia and Fugue Poco Apressado
Astor Piazzolla        Histoire du Tango     – Café 1930
„    „            „            – Nightclub 1960
„    „            Koncert na bandoneon, gitarę i smyczki
Thomas Newman        Tango Por una Cabeza z filmu Zapach kobiety

Miejsce Aula Politechniki

Musica Electronica Nova - Leotronic, elektroniczne struny

Ernst Kovacic – solista i dyrygent

Ryszard Osada      Trans-formation
Wolfgang Suppan  Lakunen for 22 strings and electronics
Pierre Boulez        Anthemes II for solo violin
Fausto Romitelli   The Nameles City for string orchestra
Milton Babbitt       Correspondences for string orchestra and synthesized tape

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic – dyrygent
Mathias Hausmann – baryton

Richard Wagner - Wagner Siegfried Idyll                   
Thomas Daniel Schlee - Sonata da camera
Krzysztof Penderecki - Sinfonietta per archi
Ernst Krenek – The Dissembler

Sala Koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Jerzy Maksymiuk dyrygent
Christian Danowicz skrzypce
Michał Micker altówka

program:
J. Maksymiuk - Liście gdzieniegdzie spadające
W.A. Mozart - Sinfonia concertante Es-dur KV 364
W.A. Mozart - Symfonia Jowiszowa C-dur nr 41 KV 551

Kościół Uniwersytecki

Chrisitan Danowicz - prowadzący

R. Wagner            Siegfried Idyll
M. Karłowicz        Serenada Op.2

LEO FESTIWAL III – OPERA DZIECIĘCA
Kościół Matki Bożej Królowej Pokoju
ul. Ojców Oblatów 1, Wrocław

Wrocławska Orkiestra Kameralna LEOPOLDINUM
Ernst Kovacic dyrygent

Rafał Kronenberger Głos Boga
Adam Kruszewski (baryton) Noe
Jadwiga Rappe (kontralt) Żona Noego
Chór „Con Brio“ Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz
Małgorzata Podzielny przygotowanie wokalne

Benjamin Britten        Noye’s Fludde (Potop Noego/Arka Noego) Op.59

LEO FESTIWAL III – ZESPOŁY KAMERALNE
Oratorium Marianum
Pl. Uniwersytecki 1, Wrocław

Trio smyczkowe:
Chrisitan Danowicz skrzypce
Michał Micker altówka
Marcin Misiak wiolonczela

Leooktet
Agata Jeleńska skrzypce
Aleksandra Pawłowska skrzypce
Anna Pozdiejewa skrzypce
Dorota Pindur skrzypce
Kamil Walasek altówka
Tomasz Pstrokooński-Nawratil altówka
Monika Łapka wiolonczela
Mirosław Mały kontrabas


Krzysztof Penderecki   Trio smyczkowe                       
Ernst von Dohnanyi     Trio smyczkowe Op.10                   
Max Bruch                  Oktet smyczkowy B-dur op. posth. (1920)

LEO FESTIWAL III – SZTUKA FUGI
Cerkiew Greckokatolicka pw. Św. Wincentego i Jakuba
Plac Biskupa Nankiera 15, WrocławWrocławska Orkiestra Kameralna LEOPOLDINUM

Wrocławska Orkiestra Kameralna LEOPOLDINUM
Ernst Kovacic dyrygent

Johann Sebastian Bach    Kunst der Fuge BWV1080 no 1
W.A.  Mozart           Adagio e Fuga KV 546 (426)
Robert Schumann   6 Fugen für Organ über der Namen Bach Op.60 no 5 – Lebhaft arr. Paul Angerer
Carl Reinecke         Serenade g-moll Op.242 no 5 Fughetta gojosa – Vivace
Hans Eisler             Das Vorbilf - Triptychon für Altsolo u. Orchester nach texten von Goethe no 1 – Fuge – Ruhig
Grażyna Pstrokońska-Nawratil
"Tęczowe mosty nad Dettifoss" z cyklu reportaże
Benjamin Britten    Prelude and Fugue for 18 part Op.29       
Henry Purcell         Fantasia 13 Upon One Note           
Heitor Villa Lobos   Bachianas Brasileiras no 9 Appleby. Cat. W.449 pour orchestre a cordes Prelude and Fugue.  Poco apressado
Arthur Honegger    Prélude – Arioso – Fughette sur le nom BACH pour orchestre a cordes arr. Arthur Hoérée               
Erich Zeisl             Scherzo (Stürmend) und Fuge (Frisches Tempo)
Maurice Moszkowski    Prélude (Moderato) et Fugue (Allegro energico)  Op.85

LEO FESTIWAL III – ZOBACZ I POSŁUCHAJ – MODA I MUZYKA
Aula Politechniki Wrocławskiej
Wybrzeże Wyspiańskiego 27, WrocławTrio smyczkowe:

Wrocławska Orkiestra Kameralna LEOPOLDINUM
Ernst Kovacic dyrygent
Studenci Politechniki Wrocławskiej
Opracowanie ruchu scenicznego    Magdalena Radłowska
Moda                      Cottonfield i Jackpot

Steve Reich            Triple Quartet cz.I  fast   
Sir Edvard Elgar      Chanson du Matin           
Georg Antheil         Serenade for String Orchestra nr 1 cz.I Allegro
Steve Reich            Triple Quartet cz.II slow   
Steve Reich            Clapping Music           
Georg Antheil         Serenade for String Orchestra cz.II Andante molto
John Cage              tba
Georg Antheil         Serenade for String Orchestra cz.III Vivo       
Sir Edvard Elgar     Chanson du nuit           
Steve Reich           Triple Quartet  cz.III fast