LEO FESTIWAL 

czwarta edycja
program tba

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Günter Pichler – dyrygent
Tanja Becker-Bender – skrzypce

W.A. Mozart      Kwartet nr 7 Es-dur KV 160
K.A. Hartmann  Concerto funebre na skrzypce i smyczki
J. Brahms         I Sekstet B-dur Op.18

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Günter Pichler - dyrygent    
Tanja Becker-Bender - skrzypce

W.A. Mozart      Kwartet nr 7 Es-dur KV 160   
K.A. Hartmann  Concerto funebre na skrzypce i smyczki
J. Brahms         I Sekstet B-dur Op.18

Sala tba
TRIO SOLISTÓW LEOPOLDINUM
Christian Danowicz – skrzypce
Michał Micker – altówka
Marcin Misiak - wiolonczela

TRIA SMYCZKOWE:
L. van Beethoven Trio smyczkowe D-dur Op.9 nr 2
K. Penderecki      Trio smyczkowe (1991)
E. Ysaye             Le Chimaye op. posthume (1927)

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Gilles Colliard - skrzypce i dyrygent
Christian Danowicz - skrzypce

J.B. Lully Overture
F. Mendelssohn tak jak było
A. Honegger II Symfonia
G. Colliard    Koncert skrzypcowy (world premiere)

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Christian Danowicz – skrzypce i dyrygent
Jérémy Vannereau - bandoneon

A. Vivaldi    Cztery Pory Roku
                Koncert nr 1 E-dur Op.8 RV 269 “Wiosna”
                Koncert nr 2 g-moll Op.8 RV 315 “Lato”
                Koncert nr 3 F-dur Op.8 RV293 “Jesień”
                Koncert nr 4 f-moll Op.8 RV297 “Zima”
A. Piazzolla    Quatro Estaciones de Buenos Aires

Muzeum "Pana Tadeusza"
TRIO SOLISTÓW LEOPOLDINUM
Christian Danowicz – skrzypce
Michał Micker – altówka
Marcin Misiak – wiolonczela

TRIA SMYCZKOWE:
L. van Beethoven  Trio smyczkowe Es-dur Op.3
W.A. Mozart Streichsatz G-dur KV562
F. Schubert           Trio B-dur D581

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Christian Danowicz skrzypce
Michał Micker altówka
Marcin Misiak wiolonczela
Ernst Kovacic dyrygent
F. Martin Etudes
A. Schnittke Triple Concerto
I. Eröd Studien
J. Suk Serenada op.6

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Christian Danowicz – skrzypek i dyrygent
Tanga Świata
m.in. Por una Cabeza, La Cumparsita, Ostatnia niedziela, Tango milonga, Libertango, Oblivion ...

Sala Filharmonii Wrocłąwskiej

Ernst Kovacic - dyrygent
Neue Wiener Concert Schrammeln

J. Strauss II  Champagne-Polka Op.211
“                  An der Moldau-Polka francaise Op.366
“                  Kaiser-Walzer Op.437   
A. Kukelka    Concerto
                   kompozycja na kwartet (2 skrzypiec, akordeon, gitara) i smyczki
tba              z repertuaru Neue Wiener Concert Schrammeln
B. Bartók      Rumuńskie Tańce Ludowe (7 tańców na małą orkiestrę)
A. Dvořák     Dwa Walce z Op.54   

Sala tba
TRIO SOLISTÓW LEOPOLDINUM
Christian Danowicz – skrzypce
Michał Micker – altówka
Marcin Misiak – wiolonczela

TRIA SMYCZKOWE:
L. van Beethoven    Trio G-dur Op.9 nr 1
A. Webern    Satz für Streichtrio opus postumum
M. Reger      Trio smyczkowe Op.77b               

Polska – Dania – powitanie nowej Prezydencji - Sala Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic - dyrygent i solista (skrzypce)

F. Liszt        Cradle na 4 skrzypiec S107 (z Von der wiege bis zu Grabe)
C. Nielsen   Andante tranquillo e Scherzo
nn             Bohemian – Danish folk tunes   
A. Corelli    Concerto grosso g-moll Op.6 nr 8
        “Koncert na Boże Narodzenie - Fatto per la Notte di Natalo”   
L.v.Beethoven     Romance F-dur Op.50 na skrzypce solo  
L.v.Beethoven    Symfonia nr 2 D-dur Op.36                   

Aula Leopolyńska

Koncert w ramach Międzynarodowego Kolokwium z okazji Jubileuszu 200-lecia
powołania Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
Christian Danowicz - dyrygent i solista skrzypek

M. Moszkowski - Prelude and Fugue Op.85
H. Wieniawski - Legenda Op.17 na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową
M. Karłowicz - Serenada op.2
W. Kilar - Orawa

 

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Christian Danowicz - dyrygent

J. Haydn      Serenada
W.A. Mozart  Serenada nr 13 KV 525 G-dur „Eine kleine Nachtmusik”
B. Bartok     Tańce rumuńskie SZ56
J. Brahms    Tańce węgierskie nr 4,5,6

Muzyczna Historia Dawnego Wrocławia cz. 1

Aula Leopoldyńska Plac Uniwersytecki 1
Ernst Kovacic - dyrygent

                   
M. Moszkowski    Preludium i Fuga Op.85       
K. Dittersdorf     Allegro z Kwintetu smyczkowego A-dur
C. Reinecke       Serenada na smyczki g-moll Op.242
 L. Spohr           Kwartet podwójny g-moll nr 4 Op.136
                       wersja na orkiestrę smyczkową

Muzyczna Historia Dawnego Wrocławia cz. 2

Aula Leopoldyńska Plac Uniwersytecki 1
Zbigniew Szufłat – dyrygent
Amelia Maszońska – skrzypce, laureatka konkursu Młody Paganini 2010
LEOOKTET – prowadzenie: Agata Jeleńska
 
M. Bruch       Oktet B-dur op. posth.
F. Schubert    Rondo A-dur D438 na skrzypce i orkiestrę smyczkową       
F. Chopin       Mazurek Op.54 nr 4 (arr. E. Kovacic)
L. Spohr        Kwartet podwójny g-moll nr 4 Op.136 wersja oryginalna

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Joseph Wolfe – dyrygent

W.A. Mozart     Serenata Notturna - Serenada nr 6 D-dur  KV.239 (248b)
J. Sibelius       Rakastava Op.14
L.v.Beethoven Kwartet smyczkowy nr 14 cis-moll Op.131

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Ernst Kovacic - dyrygent
Marcin Misiak - wiolonczela

S. Veress       Quattro Danze Transilvane   
L. Boccherini   Koncert wiolonczelowy nr 4 C-dur G.477
P. Czajkowski  Andante cantabile na wiolonczelę i smyczki
C. Debussy     Danses sacrée et profane na smyczki i harfę  
F. Schubert     German Dance nr 5 C-dur D90   
N. Skalkottas  Tańce greckie na smyczki
 

Sala Filharmonii Wrocławskiej

Koncert Noworoczny

Zbigniew Szufłąt – prowadzenie

Walce wiedeńskie