MaymacW dniach od 12 do 20 sierpnia 2015 NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Chrisitana Danowicza, koncertowała we Francji.

Koordynatorem koncertów był m.in. Les Grandes Heures de Cluny de Bourgogne, którego szefem artystycznym jest jeden z najznakomitszych solistów trębaczy – legendarny Guy Touvron.
Maestro Touvron dowiedział się o Leopoldinum od swoich przyjaciół, wysłuchał kilku nagrań orkiestry i zaproponował koncertmistrzowi orkiestry – Christianowi Danowiczowi poprowadzenie koncertów także ze swoim udziałem.  Poza karierą solową, 4200 koncertów do dzisiaj i absolutnym rekordem w ilości nagranych albumów – około 120, Guy Touvron jest profesorem w Konserwatorium w Paryżu.  Najznakomitsi dyrygenci zapraszają go do wspólnych koncertów a on sam zaprasza artystów z całego świata na swoje festiwale i koncerty we Francji.

Koncerty odbyły się w prestiżowych i zabytkowych wnętrzach w  Burgundii i Owernii.  Festiwale współpracują i należą do większego stowarzyszenia pod nazwą Festival Musical des Grands Crus de Bourgogne.12.08. w Sommeries
13.08. w Cluny
14.08. w Saint Yrieix la Perche
15.08. w Vichy
16.08. w Meymac
18.08. w Tence
19.08. w Le Mont Dore
20.08. w Paray le Monial