Moje Miasto
1.06.2014
Piotr Bera
http://www.mmwroclaw.pl/482346/2014/6/1/stukot-kol-i-gwizd-parowozu-orkiestra-leopoldinum-zagra-symfonie-na-dworcu-glownym?category=news

Stukot kół i gwizd parowozu. Orkiestra Leopoldinum zagra symfonię na Dworcu Głównym

We wtorek, 3 czerwca, na Dworcu Głównym we Wrocławiu zabrzmią gwizdy, świsty oraz sapanie parowozów. Wszystko w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum.
Symfonia dźwięków, jaka zabrzmi w budynku dworca, ma odzwierciedlać prędkość pociągów poruszających się po torach z rytmicznym stukiem kół. Muzycy z Orkiestry Kameralnej Leopoldinum wykonają specjalne kompozycje Johanna Straussa (syna), Heitora Villa-Lobos czy Ernsta Tocha.
 Do koncertu w ramach Leo Festival 2014 wyselekcjonowano kompozycje nawiązujące do podróży koleją. Nie zabraknie "Polki Schnell", stworzonej z okazji otwarcia dworca kolejowego w Austrii. W tej kompozycji dzwonek od pociągu to trójkąty, a odgłos hamowania na stacji to uderzenie w werbel.

Następnie lokomotywa z Orkiestrą Leopoldinum dojedzie do Ameryki Południowej czy Stanów Zjednoczonych. Po drodze zagra kompozycję "Take the A Train".

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.50. Wstęp jest bezpłatny.