Kapitał Dolnośląski
29.05.2014
Elżbieta Łuczkiewicz
http://www.kapitaldolnoslaski.pl/kultura/vi-leo-festiwal/749.html

VI Leo Festiwal

W najbliższy piątek, 30 maja, we Wrocławiu rozpocznie się VI edycja Leo Festiwalu. Wyróżnia się on spośród wielu polskich i europejskich wydarzeń artystycznych wyjątkową formą, która łączy muzykę z innymi dziedzinami sztuki.

W tym roku będziemy mieli okazję uczestniczyć w czterech programach artystycznych, a każdy z nich odbędzie się w innym miejscu koncertowym m.in. w odnowionym gmachu Dworca Głównego PKP.

Szóstą edycję rozpocznie koncert w zamku Topacz, na którym to grupa tańca nowoczesnego C.O.V. / Cie Off Verticality z Linzu wystąpi przy wirtuozowskiej muzyce Eugene’a Ysa?e’a, jego Sześć sonat na skrzypce solo wykona dyrektor artystyczny festiwalu, Ernst Kovacic.

– Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest festiwalowi wrocławskiemu którego nie można nie lubić, który łączy różne dziedziny sztuki. To będzie pierwszy festiwal którego organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki – takimi słowami Andrzej Kosendiak, dyrektor naczelny Leo Festiwalu, rozpoczął konferencję prasową, która odbyła się 28 maja we Wrocławiu.

– Muszę stwierdzić, że tegoroczny program wspaniale przedstawia ideę festiwalu. Zawsze silnym motywem festiwalu była praca z dziećmi i także w tym roku zapowiada się niezwykłe wydarzenie z udziałem dzieci –przekonywał Ernst Kovacic, dyrektor artystyczny festiwalu.

Ernst Kovacic bardzo entuzjastycznie opowiadał o zbliżającym się wydarzeniu, a w szczególności o programie artystycznym „Muzyczna Podróż Dookoła Świata”, który odbędzie się w Holu Głównym Dworca Kolejowego PKP. Zapowiedział, że będą w tym koncercie elementy teatralne, jednakże nie zdradzi szczegółów.

Dworzec Główny na co dzień rozbrzmiewający dźwiękami gwizdów, zgrzytów, świstów i sapiących lokomotyw wypełni muzyka imitująca to „kolejowe instrumentarium”.

– Myślimy, że na pewno się to sprawdzi. Tak naprawdę przestrzeń dworca zaczyna żyć kulturalnie –zapewniał Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy Grupy PKP.

Leo Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, a ilość biletów jest ograniczona.

Więcej informacji o programie festiwalu na stronie: www.leofestiwal.pl